Titulná stránka

Cenná výhra v Hlohovci

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 26.12.2019 17:31
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V 10. kole Slovnaft Handball Extraligy sme cestovali do neďalekého Hlohovca, ktorý nám na domácej šalianskej pôde v úvode sezóny uchmatol jeden bod. Očakával sa teda zaujímavý a vyrovnaný súboj, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Zápas s naším tabuľkovým susedom sa z nášho pohľadu začal veľmi dobre. Po dvoch góloch Prokopa sme viedli 2:0, neskôr po Dudášovom góle 3:1, domácim sa však podarilo rýchlo vyrovnať. Ďalší gól Dudáša znamenal opäť naše vedenie 4:3, a po tom, čo s prehľadom zlikvidoval sedmičku Konečný snáď nikto neočakával gólovú smršť domácej Sporty. Zopár strát v útoku a naša absolútna sterilita v zakončení vyústili v neuveriteľnú 9-gólovú šnúru domácich. Do 19. minúty HKM už prehrávalo hrozivým skóre 4:12. Osemgólové vedenie si Hlohovčania držali do 24. minúty do stavu 7:15 z nášho pohľadu. Bojovnosťou v záverečnej päťminútovke prvého polčasu, kedy sa gólovo presadili Petro, Dudáš, Prokop a Michniewicz, sa nám podarilo skresať toto manko na konečných 12:16 a nádej na dobrý výsledok ešte žila.

V úvode druhého polčasu sa rozdiel skóre príliš nemenil, štvorgólový náskok Hlohovca trval do 35. minúty. Začalo sa ale dariť Polákovi s Kucserom, znížili sme na 16:18 a všetko bolo otvorené. Vo vlastnom oslabení sa presadil Petro na 17:18 a domáci tím znervóznel. Vodou na náš mlyn boli dve presilové hry, dokázali sme ich výborne zúžitkovať a po veľmi dlhej dobe sme boli v 46. minúte konečne opäť vo vedení 20:19 my, to nám ale vydržalo iba krátko. Hlohovec vždy dokázal gólovo odpovedať, a to až do 54. minúty, kde sme odskočili na rozdiel dvoch gólov 24:22. Ani toto vedenie ale netrvalo dlho a v 58. minúte bolo znovu vyrovnané 24:24. Vykúpenie priniesol gól Poláka na 25:24, ktorý bol, ako sa neskôr ukázalo, víťazný. V úplnom závere plnom nervozity na oboch stranách prišlo ešte k jednému vylúčeniu Petra, to sme ale úspešne zvládli a mohli sme sa radovať z veľmi cennej výhry, vďaka ktorej sme v tabuľke preskočili na 4. mieste práve Hlohovec. K výhre opäť pomohol aj šaliansky fanklub, ktorý nás podporoval za každého stavu.

Slovnaft handball extraliga, 10.kolo

HC Sporta Hlohovec - HKM Šaľa 24:25 (16:12)

7m hody: 3/1 – 2/1

Vylúčení: 3 – 5

Rozhodovali: Gabriš, Veselka

600 divákov.

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako – Michniewicz 4, Moravec, Prokop 6, Bogár 1, Prikryl, Lukačin, Kucsera 2, Veréb, Polák 4, Percze, Dudáš 5, Petro 3

Ďalší zápas odohráme doma proti Považskej Bystrici v netradičnom termíne vo ŠTVRTOK 21.11.2019 o 17:30.

Príďte nás podporiť do Mestskej športovej haly v Šali!

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.