Titulná stránka

Jednoznačné víťazstvo v Modre

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 12.12.2019 23:56
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Po reprezentačnej prestávke sa opäť naplno rozbehla Slovnaft Handball Extraliga. V rámci 9. kola sme sa predstavili na palubovke aktuálne posledného celku tabuľky, Slovana Modra.

Do Modry sme cestovali v pozícii jasného favorita s cieľom jednoznačne zvíťaziť, a tento scenár sa začal napĺňať už od úvodných minút. V 5. minúte sme viedli o tri góly 4:1, trojgólový rozdiel sa daril bojovne hrajúcim domácim hráčom držať až do 15.minúty do stavu 8:5 z nášho pohľadu. Potom niekoľko výborných zákrokov predviedol náš gólman, narodeninový oslávenec Michal Konečný, a utiekli sme na rozdiel šiestich gólov 11:5. Navyše Modrania si nevedeli poradiť ani s našou obranou, a tak v priebehu 1. polčasu Modra pridala už iba jediný gól, ktorým v 25. minute korigovala skóre na 11:6. Naopak, HKM sa dokázalo v závere polčasu, aj vďaka presilovej hre, presadiť výraznejšie a po štvorgólovej sérii za do kabín odchádzalo za veľmi priaznivého stavu 15:6.

Úvod druhého polčasu sa opäť niesol v znamení bojovnosti domácich, ktorí do 35. minúty jemne skresali náš náskok na 16:9. Úsek zápasu od 36. do 48. minúty sme však absolútne ovládli. Vynikajúce zákroky vytiahol náš mladý brankár Christopher Bako, ktorý zažíval výborný extraligový debut. Darilo sa aj našim strelcom a spomínaný úsek hry sme vyhrali 9:1. Razom sme tak boli vo vedení 27:11 a zápas sa prakticky už len dohrával. Modra do konca stretnutia pridala tri góly, Šaľa dva, a mohli sme sa tak tešiť spoločne so skupinkou našich fanúšikov z očakávanej výhry 28:14. Do tabuľky sme si pripísali ďalšie dva body a upevnili sme si 5. priečku v tabuľke.