Titulná stránka

Tesná prehra s majstrovským Prešovom

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 24.11.2019 21:35
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V stredu 16. októbra bola v Šali na programe predohrávka 8. kola mužskej Slovnaft Handball Extraligy, v rámci ktorej sa na našej palubovke predstavil úradujúci majster Slovenska Tatran Prešov, ktorému sme boli viac než vyrovnaným súperom.

Prešovčania vzhľadom na svoj nahustený program nechali niekoľkých kľúčových hráčov doma, napriek tomu do Šale pricestovali v silnej zostave na čele s Krokom, Vučkom či Grzentičom a od úvodu sa ich kvalita prejavovala. Už po troch minútach sme prehrávali 0:3, o ďalšie tri minúty už 1:5 a všetko nasvedčovalo tomu, že hostia budú mať prevahu počas celého zápasu. Prvý oddychový čas teda musel prísť už v 7. minúte a splnil svoj účel, keďže do 11. minúty sme znížili na rozdiel gólu na 5:6. Po našich niekoľkých chybách v útoku a dobrým zákrokom gólmana hostí Cvitkoviča sa nám ale Prešov v 17. minúte vzdialil na rozdiel piatich gólov (7:12). Dobré zákroky potom predviedol náš Patrik Králik a pomerne rýchlo sme manko dokázali znížiť, a to znovu na rozdiel gólu 12:13. Za stavu 14:15, minútu pred koncom prvého polčasu, prišlo k mimoriadne zaujímavej a kurióznej situácii. Na 2 minúty bol za zlé striedanie vylúčený brankár hostí Cvitkovič, no keďže bol ich jediným brankárom na súpiske, do brány sa musel postaviť hráč z poľa. Táto nevďačná úloha pripadla nášmu bývalému hráčovi Raresovi Fodoreanovi, ktorého v závere ešte dokázal prekonať s chuťou hrajúci Kucsera. Polčasový výsledok tak bol priaznivý 15:15.

V prvých piatich minútach druhého polčasu padali góly ako na bežiacom páse, no na oboch stranách a stále sme mali zanedbateľné jednogólové manko (18:19). Začali však úradovať Grzentič s Michalkom, ktorí nás po našich stratách rýchlo trestali a hostia znovu odskočili v 45. minúte na päť gólov 20:25. Enormnou snahou, vďaka niekoľkým skvelým zákrokom Konečného, a za mohutného povzbudzovania tribún, sa nám podarilo opäť dotiahnuť na rozdiel jediného gólu na 25:26. Prišlo však sporné vylúčenie Petra, po ktorom sme inkasovali na 25:27. V 55. minúte znižoval znovu na rozdiel gólu sedmičkový expert Polák. Prešov následne opäť odskočil na dva góly. O malú chvíľu na to nás presným zásahom na 27:28 držal nad vodou päťgólový Dudáš. O osude celého stretnutia rozhodli dva góly starého harcovníka Alexandra Radčenka, v 60. minúte bol náskok hostí trojgólový. Po góloch Dudáša a Prokopa v posledných sekundách nám však už na obrat čas nezostal a s kvalitným tímom Prešova sme po veľmi dobrom, bojovnom výkone prehrali o jeden gól 29:30. Na svoje si ale musel prísť každý fanúšik kvalitnej hádzanej.

HKM Šaľa - Tatran Prešov 29:30 (15:15)

Vylúčenia: 1 – 6

7m hody: 5/5 – 1/1

Rozhodovali: Brunovský, Čanda

500 divákov

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako – Kováč, Michniewicz 5, Moravec, Prokop 3, Bogár 2, Prikryl 1, Kucsera 4, Veréb 2, Polák 5/5, Percze, Dudáš 5, Petro 2

Ďalší zápas odohráme až po reprezentačnej prestávke na palubovke Modry 9. novembra.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.