Titulná stránka

Ovládli sme regionálne derby

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 17.11.2019 17:00
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Hádzanári HKM Šaľa nastúpili v 7. kole Slovnaft Handball Extraligy na palubovke Nových Zámkov, odkiaľ po zodpovednom výkone vezú do Šale dva body za výhru 24:21 a upevnili si tak 5. priečku v tabuľke.

V úvode duelu nás zdobila dobrá obrana, počas prvej päťminútovky sme inkasovali len raz a vypracovali sme si dvojgólový náskok 3:1. Domácemu MHC sa podarilo vyrovnať v desiatej minúte, na 5:5 vyrovnával najlepší novozámocký strelec Tschur. Bolo to však jediný raz, kedy na tabuli svietil nerozhodný výsledok. Opäť sme si rýchlo vypracovali mierny náskok a ten sme si udržiavali do 22. minúty do stavu 10:7 z nášho pohľadu. V týchto chvíľach sme mali výraznejšie herne navrch, domácich však v hre držal skúsený brankár Meluš, ktorý vytiahol tri skvelé zásahy v rade. Ani toto nás ale nevyviedlo z miery a zodpovednou hrou sme do záveru prvého polčasu utiekli až na rozdiel šiestich gólov. Pred druhým polčasom sme tak viedli 14:8 a mohli sme byť pokojní.

Hneď na začiatku 2. dejstva sme trikrát inkasovali, Nové Zámky sa priblížili na tri góly a tento rozdiel sa dlhšie nemenil. V 40. minúte sme tak za stavu 17:14 mali stále pomerne pohodlný náskok. Po vzájomnom vylúčení Kocáka a Veréba sa ale náš náskok scvrkol na jeden gól(17:16) a zo zápasu sa stala dráma. V 45. minúte sme stále viedli o gól 18:17 a navyše sme na 2 minúty prišli o vylúčeného Petra. Zámčania tak mali veľkú šancu na dokonanie obratu, no v ideálnej chvíli prišli tri exportné góly Veréba, vďaka ktorým sme si prinavrátili pohodlné štvorgólové vedenie. Domáci ale bojovali, po našich nepresnostiach a nepremenenej sedmičke sa dotiahli opäť na jeden gól na 21:20. V rozmedzí 57. – 60. minúty úradovala znova naša ofenzíva, tromi gólmi v sérii sme definitívne rozhodli o osude stretnutia. Nové Zámky v poslednej sekunde už len skorigovali výsledok na 24:21 a mohla tak vypuknúť zaslúžená radosť našich hráčov a verných  fanúšikov.

MHC Štart Nové Zámky 21:24 (8:14) HKM Šaľa

Vylúčenia: 2 – 2

7m hody: 2/1 – 5/3

Rozhodovali: Daňo, Vydra

Zostava a góly Šale:

Konečný, Králik, Bako – Kováč, Lužica, Michniewicz 7, Moravec, Prokop 3, Bogár, Prikryl, Lukačin, Kucsera, Veréb 6, Polák 3, Dudáš 1, Petro 4

Najbližší zápas odohráme v STREDU 16. októbra o 18:00 doma proti Tatranu Prešov.

Príďte povzbudiť našich hráčov do Mestskej športovej haly v Šali v súboji proti úradujúcemu majstrovi a účastníkovi Ligy majstrov.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.