Titulná stránka

Postupujeme do štvrťfinále Slovenského pohára

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 28.10.2019 20:17
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Uplynulú stredu odohrali naši hádzanári osemfinálový zápas v Slovenskom pohári (hrá sa na 1 víťazstvo, pozn.) na palubovke Tatrana Stupava, ktorý je účastníkom 1. Ligy.

Pomalší rozbeh, ktorý bol zapríčinený azda aj tým, že niektorí hráči nastúpili so sebazaprením, znamenal vyrovnaný priebeh úvodu stretnutia. Húževnatí Stupavčania si dokonca v 18. minúte vypracovali dvojgólový náskok 10:8. Do záveru polčasu sme však najmä vďaka gólom Prokopa a Dudáša otočili v náš prospech na 14:12.

V druhom polčase sme zapli na vyšší výkon, strelecky sa začalo dariť aj Michniewiczovi a postupom času sme si vytvorili pohodlnejší náskok, ktorý sme si udržiavali až do konca stretnutia. Konečný výsledok bol teda pomerne jednoznačný, pripísali sme si výhru 30:22 a postúpili sme do štvrťfinále, kde si však na meno nášho ďalšieho súpera ešte musíme počkať. Domácim nepomohol ani dobrý výkon nášho bývalého hráča J.Petráša, ktorý nám strelil 11 gólov. Najlepším strelcom HKM Šaľa bol 10-gólový, už uzdravený, Jakub Prokop.