Titulná stránka

Premiérové víťazstvo sme dosiahli v Topoľčanoch

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 19.10.2019 16:37
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Hádzanári HKM Šaľa si v 5. kole Slovnaft Handball Extraligy na svoje konto pripísali prvú výhru v tejto sezóne. Domáce HK Agro Topoľčany zdolali po presvedčivom výkone o 6 gólov a posunuli sa na 6. miesto v tabuľke.

Už úvod zápasu predznamenával našu hernú dominanciu. Hoci na dva úvodné góly nášho strelecky disponovaného I.Veréba dokázali domáci odpovedať rýchlym kontaktným gólom, ďalšie minúty patrili opäť nám a razom sme boli v 8. minúte v päťgólovom vedení 6:1. K výbornému vstupu do stretnutia prispela dobrá obrana na čele s výborným P. Králikom, ktorý zlikvidoval niekoľko čistých šancí vrátane sedemmetrového hodu. Topoľčanom sa v týchto chvíľach darilo iba jemne korigovať gólový rozdiel. Od stavu 8:4 sme začali domácich prevyšovať umnou hrou na dvoch pivotov, s ktorou si obrana počas celého zápasu nevedela poradiť, navyše skóroval aj brankár Patrik Králik. O rozumnej taktike hry na dvoch pivotov svedčí fakt, že Andrej Petro s Petrom Dudášom zaznamenali spolu až 12 gólov. Náš náskok do 28. minúty narástol na rozdiel deviatich gólov 18:9, Topoľčany však opäť rozdiel zmiernili a do šatní sme šli so stále pohodlným vedením 18:11.

V úvode druhého polčasu pribudli dva góly na oboch stranách, no po našich dvoch vylúčeniach domáci tím ožil a dotiahol sa na rozdiel štyroch gólov 20:16. Rodiacu sa drámu sme však nedopustili a sériou troch gólov na 23:16 sme si prinavrátili hernú pohodu. Skórovať sa opäť podarilo aj nášmu brankárovi P. Králikovi. V nasledujúcich desiatich minútach Šaľania pridali ďalšie góly a v 52. minúte viedli dvojciferným rozdielom 31:21 a zdalo sa, že nič zaujímavé sa už nestane. Opak bol však pravdou. Najskôr šiel predčasne pod sprchy za tri vylúčenia Ivan Veréb, hneď po ňom si šiel na dve minúty sadnúť A. Petro a rozhodcovia navyše za zlé striedanie potrestali  ďalšou  „dvojkou“ brankára P.Králika. Medzitým, aby toho nebolo málo, ešte stihol zlikvidovať sedmičku Michal Konečný. V hre troch, resp. štyroch proti šiestim sme inkasovali dva góly a šancu zbierať skúsenosti dostali aj hráči z lavičky. Topoľčany ešte dokázali znížiť na 31:26, posledné slovo však mal A.Petro, ktorý sekundu pred koncom svojím deviatym gólom uzavrel na konečných 32:26. Oprávnene sme sa tak mohli tešiť z výhry spoločne s našimi fanúšikmi, ktorí počas celého zápasu hnali naše mužstvo dopredu.

HK Agro Topoľčany 26:32 (11:18) HKM Šaľa

7m hody: 4/2 – 5/3

Vylúčenia: 7 – 6 , ČK: Veréb (HKM) za 3 vylúčenia

Rozhodovali: Haščík – Sivák

Zápas sledovalo 219 divákov.

Zostava a góly HKM Šaľa:

P.Králik 2, Konečný, Bako – Lužica, Michniewicz 6/3, Prokop 5, Bogár, Prikryl, Lukačín, Kucsera, Veréb 6, Polák 1, Percze, Dudáš 3, Petro 9.

Ďalší extraligový zápas odohráme v PIATOK 4. októbra o 18:00 v Mestskej športovej hale v Šali proti ŠKP Bratislava. Všetkých Vás srdečne pozývame.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.