Titulná stránka

V 1. kole Extraligy deľba bodov s Hlohovcom

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 29.09.2019 22:40
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Naši hádzanári odštartovali nový ročník Slovnaft Handball Extraligy remízou 23:23 so Sportou Hlohovec a do tabuľky si tak pripísali 1 bod.

Do stretnutia vstúpili lepšie hosťujúci hádzanári, ktorí od úvodu hrali s veľkým elánom a po piatich minútach bolo 0:2. Zareagovali sme zlepšenou hrou v útoku a do 12. minúty sme otočili na 5:2. Hlohovec však v nasledujúcich minútach začal náš náskok sťahovať, a aj vďaka využitej presilovke a dobre chytajúcemu L. Gálikovi sa v 22. minúte dostal po prvýkrát do vedenia 8:9, na čo reagoval náš tréner Ján Kolesár prvým oddychovým časom. Napriek tomu sa hostia dostali do dvojgólového vedenia, ktoré sme však do konca úvodného dejstva dokázali zmazať. Do kabín sa tak šlo za stavu 12:12.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení vyrovnanej hádzanej, na naše góly dokázali hostia okamžite reagovať a v 35. minúte bol stav opäť nerozhodný 14:14. Po góle hostí na 14:15 bol tretíkrát vylúčený Peter Krokavec a uvidel tak červenú kartu. Jeho absencia v ďalšom priebehu zápasu, ako aj absencie Stasa Pliasuna, Patrika Prikryla, Ivana Verébaa Mariána Perczeho (všetci štyria nehrali zo zdravotných dôvodov) znamenali pre náš tím citeľné oslabenie, ktoré sa začalo postupne prejavovať. Hostia do 38. minúty opäť odskočili na rozdiel troch gólov a za stavu 14:17 si tak tréner Kolesár vybral ďalší time-out. Na oboch stranách sa potom roztrhlo vrece s dvojminútovými trestami a hra bola rozkúskovaná, čo viac hralo do karát hosťom. V 49. minúte sme mali stále trojgólové manko, prehrávali sme 18:21. Našou zvýšenou aktivitou a bojovnosťou sme sa do 59. minúty dokázali dotiahnuť na rozdiel jediného gólu na 22:23. Po zisku lopty sme si v čase 59:18 vybrali posledný oddychový čas. Z následného posledného útoku sme vyťažili dvojminútové vylúčenie hostí, ktoré dokázal 10 sekúnd pred záverečnou sirénou potrestať Jakub Prokop a stanoviť tak konečný výsledok na 23:23.

Zaujímavosťou zápasu bol pomyselný súboj otca proti synovi. Hostí viedol ako hlavný tréner Michal Lukačín, ktorý je šalianskemu publiku dobre známy, a v našom drese sa na pozícii spojky predstavil jeho syn Adam.

HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec 23:23 (12:12)

Pokutové hody: 1/0 – 5/3

Vylúčení: 8 – 5, ČK: Krokavec (Šaľa) za 3 vylúčenia

Rozhodovali: Rudinský, Mandák

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako Lužica, Michniewicz 3, Krokavec 2, Moravec, Prokop 6, Bogár 1, Lukačín, Kucsera 2, Polák 7, Dudáš 2, Petro, Šátek

Zápas sledovalo 500 divákov.

Najbližší zápas odohráme na palubovke Považskej Bystrice v sobotu 7. septembra o 18:00

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.