Titulná stránka

HKM Šaľa na 2. mieste na turnaji v Kopřivnici

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 08.09.2019 18:58
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Kolotoč prípravných duelov pred novou extraligovou sezónou sa naplno rozbieha. Úvodnou zápasovou previerkou pre našich hádzanárov bol od 2. do 3. augusta 58. ročník tradičného turnaja "O pohár ProWindow" v českej Kopřivnici, kde sme sa predstavili po boku domáceho tímu KH ISMM Kopřivnice, Pepino SKP Frýdek-Místek a ŠKP Bratislava.

Úvodný žreb pred turnajom nám ako súpera v pomyselnom semifinále prisúdil Frýdek-Místek, ktorý v uplynulej sezóne českej extraligy obsadil 7. miesto. Druhú semifinálovú dvojicu utvorila domáca Kopřivnice(6. miesto v českej extralige) spoločne s ŠKP Bratislava.
Frýdek-Místek sme zdolali presvedčivo 28:20, o osude zápasu rozhodol náš výborný vstup do druhého polčasu a aj vďaka trom gólom našich brankárov a gólovej produktivite nových posíl sme s prehľadom postúpili do sobotňajšieho finále.
V ňom sme čelili domácemu celku, ktorý si v piatok tesne poradil s ŠKP Bratislava 25:23.
Finálový súboj sa pre nás dlho vyvíjal sľubne, po prvom polčase sme šli do kabín s jednogólovým náskokom.V priebehu druhého polčasu sa však prejavila kvalita domáceho tímu, zápas sme prehrali 21:26 a obsadili sme pekné 2. miesto.
Premiéru v našom drese na turnaji absolvovali viaceré nové tváre - krídelník Tomáš Bogár a spojky Jakub Prokop, Mikuláš Kucsera, Daniel Polák, Patrik Prikryl, Ivan Veréb a Adam Lukačin. Všetci novici sa dokázali gólovo presadiť. Ocenenie pre najlepšieho brankára turnaja si prevzal Michal Martin Konečný.