Titulná stránka

TÍM MŠK USPEL V ŠALI V ROZSTRELE

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 09.05.2019 11:28
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Zverenci trénera Václava Straku rozhodli o svojom víťazstve na palubovke HKM Šaľa až v penaltovom rozstrele, v riadnom hracom čase sa štvrtý duel tejto semifinálovej série skončil nerozhodne 23:23 (predchádzajúce vzájomné súboje v aktuálnej sezóne vždy vyhral domáci tím, pozn.). Považská Bystrica vyhrala sériu 3:1 na zápasy a po 12 rokoch bude mať šancu bojovať o zlato.

Šaľa sa prvýkrát dostala do vedenia v 20. min gólom Jadroňa na 9:8. Polčasový náskok 14:11 zveľadili hráči HKM krátko po zmene strán na 16:11. Ešte 10 minút pred koncom vyhrávali 21:18, ale ani to im nestačilo. V 55. min však Jurák vyrovnal na 22:22 a 2:22 min pred záverečným klaksónom stanovil konečnú podobu výsledku v riadnom hracom čase M. Briatka (23:23). Nasledoval rozstrel zo značky pokutového hodu. V prvej pätici strelcov zaváhali vo štvrtej sérii najskôr Považan Jurák a vzápätí Šaľan Michniewicz. Pokračovalo sa ďalej, potom sa pri desiatom domácom pokuse nepresadil Petro, kým hneď po ňom hosťujúci Gardian áno, čím definitívne rozhodol. Družstvo HKM opäť ako vlani v boji o bronz neuspelo v sérii proti MŠK.

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica 23:23 (14:11), na strely zo značky 7 m hodu 8:9 – konečný výsledok série 1:3, P. Bystrica postúpila do finále
Najviac gólov: Meľnyk 8, Michniewicz a Dudáš po 3 – Ivanicja 6/2, M. Briatka 4/1, Bystrický a Š. Macháč po 3
pok. hody: 5/2 – 6/4, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 835 divákov