kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 09.10.2016 19:05
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

2. kolo Extraligy 2016/2017

HKM ŠAĽA - ŠKH AGROKARPATY PEZINOK 37:20 (16:9)

V drese hostí hrali dvaja extraligoví kanonieri z minulého ročníka - Baďura ml. (128 gólov, 5. Miesto) a Fekete (127 gólov, 6. m.). Aby to pekne do seba zapadalo, domáci Mykola Melnyk, ktorý skončil na 4. mieste so 135 gólmi, otváral v tomto dueli bohatý gólový účet. Hosťom najmä v prvých desiatich minútach vychádzala spomaľovacia taktika a aj vďaka Žákovičovi v bráne bol stav iba 5:4. O pár sekúnd neskôr strelil skúsený Szapu ďalší gól favorita (dal ich v I. polčase štyri) a od toho momentu sa už začal šaliansky gólový stroj rovnomerne rozbiehať. O desať minút neskôr viedla už Šaľa viedla o päť gólov (11:6), keď sa strelecky pridali aj Michniewicz s Polakovičom. Vzhľadom k tomu, že sa darilo aj brankárovi Fabiánovi a domáca obrana venovala dostatočnú pozornosť kanonierskej dvojici súpera, náskok domácich bol v polčase už sedemgólový.
Po obrátke zapol HKM na vyššie obrátky a v 37. minúte, keď sa strelecky presadil trikrát za sebou aj F. Šulc, bol už rozdiel dvanásťgólový (22:10) a o výsledku bolo rozhodnuté. Hostia sa snažili o korigovanie stavu, ale potlesk si zaslúžil aj mladý brankár Borilovič. Desať minút pred koncom už náskok domácich narástol až na 15 gólov (28:13), ale to už bola na domácej palubovke aj trojica vlastných odchovancov (Bandri, Krokavec, Percze), ktorá si už počas úvodných kôl urobila na svoje konto aj gólové extraligové zápisy. V záverečných minútach, keď sa už črtala očakávaná štyridsiatka, „baďurovci“ predsa len trošku zmiernili hrozivo vyzerajúci stav (35:16), ale domácim sa aj tak ušiel mohutný potlesk od priaznivcov za jasnú výhru o sedemnásť gólov. V ďalších dvoch kolách čakajú zverencov trénera Jána Kolesári súperi ako hrom.

R Budzák a Záhradník, pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 3, 500 divákov.
HKM: Fabián, Borilovič, Repáň - Meľnyk 4/1, Guzy 4, Bandri, Michniewicz 8/1, Krokavec 3, T. Mažár 1, Szapu 5, Polakovič 3, Janíček 2, F. Šulc 4, Percze 1, P. Dudáš 2. Tréner Ján Kolesár.
Pezinok (najviac gólov): Fekete 5, D. Baďura 5/2, Johanes 3, Púpava 3, atď.

Peter Dudáš, pivot Šale, slovenský reprezentant: „Mali sme trochu ospalý úvod, v obrane sme urobili niekoľko drobných chýb, ktoré súper okamžite trestal, na druhej strane sme nevyužili dostatok dobrých streleckých príležitostí. S pribúdajúcimi minútami to už bolo lepšie a myslím si, že s naším výkonom najmä v druhom polčase mohlo byť spokojné výborné šalianske publikum.“

Zdroj: Jozef Sklenár, nasanitra.sme.sk