Titulná stránka

Kalendárny rok sme zakončili remízou

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 24.08.2020 12:55
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

21. decembra sa v Šali v rámci 16. kola Slovnaft handball extraligy predstavilo družstvo z Nových Zámkov, proti ktorému sme si chceli napraviť chuť po prehre v Bratislave.

Už od začiatku sa bojovalo o každú loptu, skóre bolo vyrovnané takmer počas celého priebehu stretnutia. V tesnom vedení sme boli v úvode vďaka gólom Prokopa a Michniewicza,  hosťujúci hráči nám však aj vďaka svojmu najlepšiemu strelcovi Rakatyntsovi nedovolili výraznejšie odskočiť a v 8. minúte sa dokonca dostali do vedenia 3:4. Na našej strane sa potom postupne presadili Polák, opäť Michniewicz a dvakrát Bogár, čo znamenalo naše vedenie 7:5. Vo vlastnom oslabení sme sa navyše dostali do trojgólového vedenia po góle Veréba. Bolo to prvý a zároveň poslednýkrát, kedy mal niektorý z tímov takýto náskok. Po našej dobrej pasáži prišli dobré zakroky gólmana Nových Zámkov M.Meluša, z čoho pramenila trojgólová séria hostí, ktorou vyrovnali na 8:8.  Do záveru polčasu sa vo vedení striedali obe mužstvá, v našom drese sa ešte presadili Petro, Polák a Bogár a polčasový stav bol napokon 12:11 pre HKM.

Náš najlepší strelec v zápase Bogár (7 gólov) nás dostal do dvojgólového vedenia už v úvode druhej časti hry. Zámčania ale opäť kontrovali a v 35. minúte bolo opäť vyrovnané, 13:13. V ďalšej päťminútovke sa dvakrát do streleckej listiny zapísal Prokop, dvakrát aj hostia a stále platila remíza, tentokrát 15:15.  Novým Zámkom sa potom pri vylúčení Prokopa podarilo získať dvojgólové vedenie a v týchto chvíľach začala stúpať aj nervozita, ku ktorej prispeli ďalšie vylúčenia na oboch stranách, s ktorými sa viacerí zúčastnení, vrátane fanúšikov, nevedeli stotožniť. Dudášove dva góly priniesli zníženie na 17:18 a v 51. minúte vyrovnal Bogár a vrátil nás tak do hry o dva body. Hostia sa opäť dostali do vedenia, na čo reagoval vyrovnávajúcim gólom Petro. Po viacerých nevyužitých príležitostiach na oboch stranách sa presadil náš bývalý hráč Vadkerti a znovu priblížil hostí k výhre. Siedmym gólom v zápase ale 4 minúty pred koncom vyrovnal na 20:20 Tomáš Bogár. Vo vynikajúcej atmosfére, aká k regionálnemu derby patrí, mali v závere oba tímy šancu rozhodnúť, skóre ale napokon zostalo nezmenené. Do tabuľky si tak pripisujeme jeden remízový bod.

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný, Králik, Bako – Kováč, Lužica, Michniewicz 3, Moravec, Prokop 3, Bogár 7, Prikryl, Kucsera, Veréb 1, Polák 2, Dudáš 2, Petro 2

Po dlhšej zimnej prestávke sa v 17. kole predstavíme na palubovke majstrovského Tatrana Prešov v stredu 29. januára o 18:00.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.