Titulná stránka

V Košiciach sme tesne neuspeli

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 26.12.2019 17:30
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Po minulotýždňovom voľne čakal našich hádzanárov v sobotu 7. decembra zápas u ambiciózneho nováčika Košice Crows, ktorému v tabuľke patrí priebežne tretia priečka.

Košický tím pod vedením hrajúceho trénera R. Antla si v úvode vypracoval vedenie 1:0 aj 3:1, no vďaka efektivite Michniewicza, ktorý v prvých 10 minútach strelil 4 góly, sme sa na domácich rýchlo dotiahli. Následne sa presadil Prokop, boli sme v jednogólovom vedení, ktoré síce dlho nevydržalo, no opäť nám ho gólom na 7:6 prinavrátil Bogár. Aj tento náskok však trval iba 10 sekúnd, domáci okamžite vyrovnali a následne znovu viedli oni. Na dve minúty sme prišli o vylúčeného Michniewicza a Crows dokázali v presilovke zvýšiť náskok na rozdiel troch gólov. Logicky tak v 17. minúte za stavu 7:10 z nášho pohľadu prišiel oddychový čas. Ten nám však príliš nepomohol, navyše sme nepremenili sedemmetrový hod a tak sme v 20. minúte prehrávali už o štyri góly 8:12. Na toto sme dokázali zareagovať, po našich dvoch góloch prišiel time-out domácich, ktorý paradoxne pomohol nášmu tímu. Bojovnou hrou sme v 26. minúte vyrovnali na 13:13, opäť nás však v ďalších minútach pribrzdilo vylúčenie, tentokrát Petra. V ňom sme dvakrát inkasovali a v 28. minúte sme znovu prehrávali o tri góly 13:16. V záverečných sekundách prvého polčasu sme si presilovku vypýtali aj my a znížili sme na 14:16. Do kabín sa tak šlo za prijateľného stavu.

Na začiatku druhého polčasu pokračovala naša presilovka, v ktorej sme gólom Kucseru znížili na rozdiel jediného gólu, a následným gólom Michniewicza sme vyrovnali na 16:16. Košičania ale odpovedali rovnako dvomi gólmi a prehrávali sme 16:18. V 36. minúte bol náskok Košíc znovu trojgólový 17:20, mali sme teda čo dobiehať. Za tohto stavu sme nepremenili ani našu tretiu sedmičku v zápase a prišlo ďalšie vylúčenie. Hoci gól cez celé Ihrisko strelil náš gólman Michal Konečný, v 38. minúte stále platil rozdiel troch gólov. V 44. minúte sa s chuťou hrajúcemu Bogárovi a Prokopovi podarilo znížiť manko na jednogólové. Prišlo ale ďalšie oslabenie, a napriek nepremenenej domácej sedmičke sa Crows ujali dvojgólového vedenia. Hruščák ale opäť netrafil sedmičku, znížili sme na rozdiel gólu a k dispozícii sme mali presilovku. V nej sme síce hneď inkasovali, no po ďalšom faule sme mali prevahu o dvoch hráčov. Sedmičky však boli zakliate, ďalšiu z nich sme nedokázali využiť a domáci tak v 52. minúte viedli 23:25 a nasledoval ich oddychový čas. Ako sa neskôr ukázalo, práve naše nevyužité šance sa ukázali byť kľúčovými momentmi ohľadom ďalšieho vývoja stretnutia. Košičania nám v 54. minúte utiekli na 23:27 a time-out si vypýtala aj naša lavička. Ten padol na úrodnú pôdu, dva góly Kucseru znamenali zníženie na 25:27. Opäť sme sa však nechali vylúčiť, čo domáci trestali dvomi gólmi na 25:29 v náš neprospech. V 58. minúte prišiel na rad posledný time-out HKM Šaľa, ten však už nič nezmenil na našej prehre. V závere domáci pridali posledný gól a uzavreli tak skóre na 30:25, navyše 2 sekundy pred koncom sme nepremenili ani našu piatu sedmičku.

Slovnaft handball extraliga, 13. kolo

Košice Crows 30:25 HKM Šaľa

7m hody: 5/3 – 5/0

Vylúčení: 5 – 7

Rozhodovali: Oťapka, Zubo

Zostava a góly HKM Šaľa:

Konečný 1, Králik, Bako – Lužica, Michniewicz 6, Moravec, Prokop 5, Bogár 6, Prikryl 1, Lukačin, Kucsera 3, Veréb, Polák 1, Dudáš 1, Petro 1, Šátek

Najbližsie sa naši hádzanári predstavia na domácej palubovke, v piatok 13.12.2019 o 20:00. Ich súperom budú Topoľčany.

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.