Titulná stránka

HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica 23:25 (14:14)

kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 06.11.2017 09:18
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V sobotňajšom stretnutí Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 dosiahli dôležité víťazstvo hádzanári MŠK Považská Bystrica, ktorí vyhrali v 8. kole na palubovke vicemajstrovského HKM Šaľa 25:23 (14:14). Svojho súpera preskočili v tabuľke, v ktorej sa posunuli už na 4. pozíciu.

Pri Váhu sa hral vyrovnaný duel. V I. polčase mali hostia trojgólový náskok, o ktorý však prišli ešte do prestávky. Aj v druhom dejstve sa prelievalo skóre z jednej strany na druhú. Považania dvoma gólmi v 54. a 55. min odskočili na 24:22, ich triumf v úplnom závere spečatil najlepší strelec Radim Chudoba, autor 10 presných zásahov.

Šaľania prehrali tretí ligový súboj v sérii, ale stále majú len dvojbodový odstup na druhých Topoľčancov.

Slovnaft handball extraliga 2017/2018 - muži - 8. kolo - sobota:

Najviac gólov: Meľnyk 5, Hájnik a F. Šulc ml. po 4 - Chudoba 10/2, Š. Macháč 7, Vallo 4

pok. hody: 2/1 - 3/2, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 700 divákov