kontakt: HKM Šaľa  |  aktualizácia: 04.06.2017 19:52
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Historický úspech mužskej hádzanej

MŠK Pov. Bystrica  - HKM Šaľa 22:25 (10:13), semifinálová séria 1:3.

Do štvrtého duelu mužskej hádzanárskej play off lepšie vstúpili šalianski hádzanári, ktorí viedli 0:1 a 2:4. Domáci, ktorí mali v svojich radoch najmä v ofenzíve najlepšieho strelca súťaže Radima Chudobu (192 gólov) a piateho v poradí Romana Valla (148 gólov) však nezložili zbrane a v polovičke prvého polčasu sa dostali do vedenia 7:5. Zverenci trénera Jána Kolesára, ktorí mali v talóne jedno zápasový náskok však v ďalšom priebehu praktizovali svoju hru a ešte do polčasu zásluhou strelecky disponovanej dvojice František Šulc (poznámka: so 135 gólmi deviaty najlepší strelec Extraligy) – Vladimír Guzy a výborne organizovanej defenzívy nielenže vyrovnali, ale už do prestávky si vytvorili trojgólové vedenie – 10:13.

Domáci kolektív sa ešte raz dokázal gólovo dotiahnuť na našich chlapcov (14:14), v úvode druhého polčasu, keď využil drobné zaváhania v našej hre. Od tohto stavu však už šalianski hádzanári ovládli palubovku a postupne zvyšovali svoje vedenie až na rozdiel šiestich gólov (16:22), čo bolo pre nielen pre vývoj tohto duelu, ale aj semifinálovej play off rozhodujúce. Po záverečnom hvizde arbitrov prepukla v šalianskom tábore obrovská radosť nielen z víťazstva a postupu HKM Šaľa do finále, ale aj z historického úspechu šalianskej mužskej hádzanej, ktorá tak nadviazala na zisk bronzu z minulého ročníka hádzanárskej Extraligy mužov.

R: Oťapka,  M. Sivák;  700 divákov; pok. hody: 5/4 - 4/4; vylúčení: 6 – 4; ČK: Cifra (Pov. Bystrica).

MŠK:  Chudoba 7/4, Macháč 6, Strelec 3, Vallo 2,...

HKM:  Žernovič, Fabián,  Repáň – Meľnyk 1,  Guzy 6, Bandri, Michniewicz 4/2, Krokavec, T. Mažár, Szapu 2, Polakovič 2, Janíček,  F. Šulc ml. 8/2,  Maguška,  Dudáš 2.  Tréner Ján Kolesár.

Tréner Ján Kolesár: "Sme nesmierne šťastní. Ako všetky zápasy s Považskou Bystricou aj ten v stredu bol veľmi ťažký. Dávam klobúk dolu pred mojimi zverencami. Všetci – aj tí,  čo pre zranenie nehrali, alebo hrali menej sa pričinili o tento veľký úspech. Nevyhli sme sa občas chybám, či slabším fázam v zápasoch, ale nakoniec sme to šetko po zásluhe  úspešne zvládli!"

Hráčom a vedeniu HKM Šaľa patrí veľké poďakovanie a gratulácia od šalianskej, ale aj regionálnej športovej a hádzanárskej verejnosti !!!

Ďalší program play off:

1. zápas finále: streda 17. mája 2017 o 18.00 hod. Tatran Prešov – HKM Šaľa.

1. zápas o 3. miesto: streda 17. mája 2017 o 18.00 hod. Pov. Bystrica – Topoľčany.

Poznámka:  Zásluhou postupu žien HK Slovan Duslo Šaľa a hádzanárov HKM Šaľa do finále slovenských play off súťaží sa stala ŠAĽA baštou slovenskej hádzanej pre ročník 2016/2017 majstrovských hádzanárskych súťaž, nakoľko sa to v novodobej histórii samostatnosti Slovenska žiadnemu mestu ešte na Slovensku nepodarilo !!!