kontakt: Robert Szalay  |  aktualizácia: 30.03.2017 18:18
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

6. kolo nastavby Extraligy 2016/2017:

HK Agro Topoľčany - HKM Šaľa 28:30 (13:12)

Hostí poslal do vedenia Szapu. Následne sa, po viacerých nepresnostiach a technických chybách na oboch stranách, podarilo domácim dvomi gólmi Hlinku otočiť skóre (2:1). Šaľania sa dostali ešte do vedenia 3:4 zásluhou Polakoviča, ale domáci otočili a udržiavali si 1-2 gólový náskok do konca polčasu - 13:12.

Topoľčanci si vedenie držali do 39. minúty, kedy na 16:16 vyrovanal Polakovič. Domáci sa dostali do 2-gólového vedenia v 45. minúte, ale v 49. minúte Šaľania opäť vyrovnali (22:22), keď sa presadil výborne hrajúci Krok. V 52. minúte viedli domáci 24:23, no František Šulc poslal dvomi gólmi za sebou Šaľu do vedenia a keď sa presadil Guzy, Šaľania viedli už o 2 góly - 24:26. Tento úsek zápasu sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci, keďže domáci už nedokázali vyrovnať. Najväčšiu šancu na vyrovnanie zahodil Klačanský, keď ho necelých 30 sekúnd do konca zápasu vychytal zo sedmičky Fabián. Na konečných 28:30 upravil v posledných sekundách Krok.

Najviac gólov Agro: Hlinka 5, Michalka a Kučer po 4, Klačanský 4/4

Zostava a góly HKM: Fabián, Žernovič, Repáň - Meľnyk 4, Guzy 1, Michniewicz 3/1, Krokavec, Mažár, Szapu 7, Polakovič 2, Krok 6, Janíček 1, Šulc 3, Maguška, Dudáš 3

pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 600 divákov

Najbližší program:

25.3. o 17:00 JMS Hurry-Up (Hol.) - HKM Šaľa - 1. zápas štvrťfinále Challenge Cup

29.3. o 18:00 Sporta Hlohovec - HKM Šaľa - 7. kolo nadstavby

1.4. o 18:00 HKM Šaľa - JMS Hurry-Up (Hol.) - odveta štvrťfinále Challenge Cup

2024 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.