info@hkmsalahandball.sk +421 903-239-088
Titulná stránka

Vydreté víťazstvo, ale teší

kontakt: Jozef Klačko  |  aktualizácia: 20.12.2016 10:25
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica  33:31 (17:17) 

V priebehu desiatich dní sa stretli oba hráčske kolektívy v súťažných zápoleniach už po tretí krát a v dvoch prípadoch odchádzali do kabín spokojnejší šalianski hádzanári.

Aj keď vypadnutie v semifinále Slovenského pohára trochu bolí (poznámka: po výhre doma 34:27, prehrala Šaľa v Považskej Bystrici o 10 gólov v pomere 32:22  a do finále postúpil náš, premožiteľ, ktorý sa v ňom stretne s Tatranom Prešov, ktorý porazil dva razy v semifinále Topoľčany) u zverencov trénera Jána Kolesára čakal cez víkend dôležitý duel v rámci 13. kola základnej časti hádzanárskej Extraligy mužov. Hostia povzbudený postupom do finále Slovenského pohára (poznámka: tým aj istým štartom v európskych hádzanárskych súťažiach) začali sebavedomo a išli do vedenia Strelcom, no domáci pivot Dudáš obratom vyrovnal. Po prvý krát sa dostala Šaľa do vedenia v 5. minúte po delovke F. Šulca (3:2)  ktorý zohral v šalianskom drese veľmi dobrý zápas. Hostí najmä v prvom polčase držal nad vodou brankár, český legionár Motlík, ale najmä pivot Macháč (strelil v I. polčase 6 gólov), čo zabezpečovalo MŠK  vedenie o dva góly (5:7, 7:9). Náskok 1 – 2 gólov si hostia udržiavali až do 20. minúty, kedy Szapu so Šulcom pri šalianskej presilovke vyrovnali na 12:12. Až do záverečných sekúnd prvého polčasu boli aktívnejší hostia, ale do kabín mohli ísť s náskokom domáci hráči.  V 29. minúte výborný Szapu vyrovnal na 17:17 a po faule na Mažára zahrával HKM  päť sekúnd pred koncom sedmičku. Strelu osvedčeného exekútora Melnyka však druhý brankár  hostí Biel vyrazil.

Hneď v úvode II. polčasu však Michnievitz technickou strelou dostal domácich do vedenia 18:17. Obraz hry sa zmenil náskok museli teraz doťahovať hostia. Vďaka strelecky disponovanému Chudobovi (poznámka: v minulosti obliekol aj šaliansky dres) sa im to aj darilo.  Po góle P. Kroka odskočila Šaľa do vedenia na rozdiel dvoch gólov (21:19), ale hostia dokázali využiť vylúčenie Polakoviča na dokonalý obrat, keď sa tromi gólmi v rade dostali v 39. minúte do vedenia 21:22. Domáci dokázali skóre zrovnať, ale hostia odskočili v 47. minúte do vedenia o tri góly (23:26), najmä vďaka gólom Chudobu a Machača (zaznamenali spolu 18 gólov), čo  bolo najvyššie vedenie v zápase. Domáci kolektív však nezložil zbrane a vďaka veľkej bojovnosti a hernému nasadeniu hlavne skúsenejších hráčov pomaly, ale isto ukrajoval z hosťujúceho náskoku. Po góloch Polakoviča a Michniewitza sa im podarilo v 55. minúte vyrovnať (30:30). To už stál v šalianskej bránke skúsený a nie celkom fit brankár Fabián, ktorý sa blysol  2 – 3 výbornými zákrokmi. Hostia síce išli raz do vedenia Vallom, ale do konca duelu už strieľali góly iba domáci hráči.  Szapu, Mažár a Michniewitz tromi gólmi v rade strhli dôležité víťazstvo v poslednom tohto ročnom domácom dueli na svoju stranu. Dôležitá výhra  aj z dôvodu postavenia družstiev v tabuľke po skončení základnej časti. Vzhľadom k tomu, že v 5. kole prehrala Šaľa v Považskej Bystrici 30:28, pri rovnosti bodov s týmto kolektívom, by sme vďaka víťazstvu 33:31 (väčší počet strelených gólov) skončili v tabuľke pred nim.

JOZEF SKLENÁR

 

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA

2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB MUŽOV ŠAĽA, všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3